2000'Li Yıllara Damgasını Vurmuş Efsane Oyunlar

2000'Li Yıllara Damgasını Vurmuş Efsane Oyunlar

2000'Li Yıllar diye andığımız'da bile tüylerimiz ürperiyor değil mi ?, bu seferki listemiz'de 2000'Li yıllardan günümüze kadar unutmadığımız ve unutmayacağımız en efsane oyunları sıralıyoruz.
Max Payne 2000'Li yılların oyunları

Max Payne

21 Mayıs 2001 Tarihinde çıkışını yapan serinin ilk oyunu olan Max Payne, Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiş ve 3D Realms tarafından üretilmiştir. Üçüncü şahıs bakış açısın'dan oynanılan aksiyon tabanlı hikaye bazlı oyundur.
Half Life 2000 Li yılların efsane pc oyunları

Half Life 1/2

Valve Tarafından geliştirilmiş olan Half Life'nin 1. oyunu 19 Kasım 1998 tarihin'de çıkışını yapmıştır. Serinin devam oyunu olan Half Life 2 ise 25 Haziran 2004 yılında Avrupa ülkeleri için çıkışını gerçekleştirmiştir. Ana karakterimiz Gordon Freeman (Gman) ise oyun aleminin gelmiş geçmiş en başarılı oyun karakteri seçilmiştir. Ancak dünya üzerinde 3. oyunu gören hiç bir fani yoktur.
Counter Strike 2000'Li yılların güzel oyunları

Counter Strike

19 Haziran 1999 Tarihinde Gooseman ve Jess Cliffe adlı iki mod geliştiricisi tarafından Half Life oyununa ek bir oyun modu olarak geliştirilmiş olan Counter Strike, Valve tarafından fark edilir ve isim hakları satın alındıktan sonra 8 Kasım 2000 tarihinde ayrı bir oyun olarak çıkışını tamamlar. Oyunun temeli FPS bakış açısı ile taktiksel aksiyona dayalıdır.
Call Of Duty - 2000 li yılların oyunları

Call of Duty

Infinity Ward Şirketi tarafından geliştirilip 29 Ekim 2003 tarihinde Activision tarafından yayınlanmıştır. Oyunun temel hikayesi ve teması 2. Dünya savaşlarını örnek alınarak FPS bakış açısı ile uyarlanmıştır. COD Serisinin ilk oyunu oyuncular tarafından çok beğenilmiş ve büyük rağbet görmüştür.
COD MW - 2000 Lİ yılların oyunları

Call of Duty 4: Modern Warfare

Infinity Ward Tarafından geliştirilen ve Avrupa ülkelerine 9 Kasım 2007 tarihinde yayınlanan COD4: MW, FPS bakış açısı ile oynanan orta doğu temalı ve hikayeli savaş oyunudur. COD Serisinin en efsane oyunu'da dene bilir.
COD WOW- 2000'li yılların efsane pc oyunları

Call of Duty: World at War

11 Kasım 2008 Tarihinde Activision şirketi tarafından Avrupa ülkelerine yayınlanmıştır ve FPS bakış açısı ile 2. dünya savaşını sunuyor. CO-OP Zombi modu hala oyuncular tarafından sevilerek oynanılıyor.
GTA 3 - 2000 Li Yılların Efsane Oyunları

Grand Theft Auto: III

Rockstar Games Şirketi tarafından 22 Ekim 2001 tarihin'de çıkışını yapan GTA 3 serinin ilk üç boyutlu oyunudur. Hikayesi New York Şehrine benzetilerek Liberty City adında hayali bir dünyada geçmektedir. Ana karakterimiz olan Claude'nin aksiyon dolu yaşam hikayesini konu almaktadır.
GTA VİCE CİTY - 2000'li yillarin efsane oyunlari

Grand Theft Auto: Vice City

27 Ekim 2002 Tarihin'de çıkışını yapmış ve Miami sahilinin 1986'lı yıllarını örnek alarak tasarlanmıştır. Ana karakterimiz Tommy Vercetti hapishane'den yeni çıkmıştır ve hikayenin devamı Vice City'de geçmektedir.
GTA SA - Efsane Oyunlar

Grand Theft Auto: San Andreas

GTA Serisinin en çok sevilen oyunu'dur GTA:SA. (Fısıltı: Benim'de öyle)  25 Ekim 2004 tarihin'de çıkışını yapmıştır. Ana karakterimiz CJ (Carl Johnson) Liberty City'den Los Santos şehrine geri döner ve hikaye başlar. Peki neden GTA serisinin en sevilen oyunu San Andreas olarak bilinir ? diye soracak olursanız, GTA serisinin en büyük haritaya ve en kapsamlı hikayeye sahip olan oyunu demek yeterli olacaktır.
NFS Underground 2 Efsane Oyunlar

Need for Speed: Underground 2

Sokak yarışlarını kendisine konu edinen NFS Underground 2 EA Black Box tarafından geliştirilmiştir ve 15 Mayıs 2004 tarihinde avrupa ülkeleri için çıkışını tamamlamıştır. NFS serisinin en çok rağbet gören oyunu Underground 2 olmuştur ve oyuncuların vazgeçilmezidir.
Crysis - Klasik efsane oyunlar 2000 li yıllar

Crysis

Crytek Tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından 16 Kasım 2007 tarihinde Türkiye'de yayınlanmıştır. Efsane bir serinin başlangıç oyunu olan Crysis, Kuzey kore sahili tarafında geçen FPS bakış açısı ile oynanılan, bilim kurgu ve aksiyon temasına sahip bir oyundur. Birleşik devletlere ait Delta ekibinde yer alan Jake Dunn adında bir askerin hikayesini canlandırmaktadır. Ayrıca Crytek iki Türk kardeş tarafından kurulmuş bir şirkettir.
Mount And Blade 2000 Li Yılların Efsanevi Bilgisayar Oyunları

Mount & Blade

19 Eylül 2008 Tarihin'de avrupa ülkelerine çıkışını yapmıştır. Türk Şirketi olan TaleWorlds tarafından geliştirilmiş ve İsveçli bir yayın şirketi tarafından dağıtımı yapılan M&B oyunu, Orta çağ temasına bürünmüş ve rol üzerine dayalı hikayeye sahiptir.
Listemizin sonuna geldik, listede yer almayan ve sizin de unutamadığınız oyunları yorumlarda yazmayı unutmayın.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar