YOUTUBE Videolarınız Nasıl Daha Çok İzlenir ?

YouTube Videolarınız Nasıl Daha Çok İzlenir ?

Hepimiz bir YouTube kanalına sahibiz, kimi içerik üretip para kazanmak için, kimi de hobi amacı ile. Dürüst olmak gerekir ise, kabul edelim ki çoğumuz YouTube'den para kazanmak istiyoruz.
Ancak videolar öyle kolay izleyicilerine ulaşamaya biliyor, bunun sebebi videoların ulaşılamaz olması, ulaşılmayan videolar'da haliyle izlenmeleri de oldukça düşük oluyor, hatta hiç izlenmeye biliyor.
YouTube Videolarınız Nasıl Daha Fazla İzlenir ?

YouTube'de Videolarımızın Nasıl Daha Çok İzlenmesini Sağlarız ?

Aslın'da YouTube'de bulunan videolar'da anlatılan yöntemler kadar kolay değil. İlk olarak bir kitleye hitap etmeniz önemli, ama kitleden önce içeriğinizi hazırlamanız gerekiyor.

İçerik Yayınlarken, Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? 

Bir kanal oluşturdunuz ve ilk işiniz kanalın konusu olmalı, oyun, teknoloji, gezi, araştırma, bilgi veya günlük, ne olacağına iyice bir karar verin.
Sonra'dan kanal içeriğini başka bir konuya döndürmeniz var olan kitlenizin bir çoğunu kaybetmenize yol açar.
Kanal isminiz'de önemli, kanalın bağlı olduğu konuya dayanan bir isim veya kendi isminizi kullanabilirsiniz, kanal konusuna bağlı bir isim kullanacaksanız muhakkak kısa, öz ve akılda kalıcı bir isim bulun, çok absürt bir isim yapmamaya özen gösterin, bu sizin politik hayatınızı etkileye bilir.
YouTube Nasıl Daha Çok İzlenme Alınır

İçerik hazırlamak

Kanal konusunu seçtiniz bir içerik hazırladınız ve video hazır, tek yapmanız gereken YouTube videonuzu yüklemek kaldı diye düşünüyor olabilirsiniz, ama durun, video yükleme kısmın'da yapmanız gereken çok ama işlem var. ( Aşağı'da bulunan adımları inceleyin.)

Video kalitesi

Kaliteyi herkes önemser, 1920 x 1080 60 FPS videolar sunmaya gayret edin, müzik kullandığınız kısımlar'da müziğin konu ile alakadar olmasına, ve telif kurallarına uygun olduğuna emin olun.

Video Başlığı

Videonun aranma hacmini ilk olarak başlık belirler, başlığın kısa ve açıklayıcı olmasına önem gösterin.
Bir telefon tanıtıyorsunuz ve bu telefon Nokia 3310 olsun, başlığınızı da telefonun marka modelini açıkça belirterek hazırlayın. Örnek : Yeni NOKIA 3310 İncelemesi

Video Açıklamaları

Açıklama kısmın'da video içeriğin'den bahsedin, ancak her şeyi anlatmayın, süpriz'ler bulunduğun'dan bahsedebilirsiniz. Örnek : Merhaba, bu videoda nokia 3310 telefonunun 2018'de çıkan yeni modelini ayrıntılı bir biçimde inceledik ve kullandığı işletim sistemini görünce  şaşıracaksınız.
Açıklama'da bir diğer dikkat etmeniz husus etiket eklemek, açıklama kısmına'da etiket eklene biliyor artık. Örnek : #3310 #nokia #yeni #telefon
Video açıklama kısmın'da facebook, instagram, twitter hesaplarınızı da link şeklinde paylaşın, paylaşın'ki izleyicilerin'iz sizi her yerde tanısın, görsün, takip etsin, paylaşsın ve arkadaşlarına önersin.

Video Etiketleri

Keyworldtool Sitesine girin ve videonun konusu hakkında bir ip ucu girin, arama yaptığınız'da size kullanmanız gereken etiketleri sunacaktır. Örnek : nokia yazıp arattığınız'da karşınıza YouTube'de arana bilirliği çok olan etiketleri sunacaktır, bu etiketleri video etiketler kısmına ekleyin.
Bu işlemi daha da kolaylaştıran bir chrome eklentisi'de mevcut, bura'dan vidIQ uzantısını yükleye bilirsiniz.

Özel Küçük Resim

Özel küçük resim, videoların kapak resmi'de dene bilir, bu etken videonun içeriğini yansıtmalı'ki izleyici aaa bu şu işe yarıyor, aaa bu o oyun değil mi, aha beklediğim video geldi deyip videoya girsin ve izlesin.
Bu yöntem videolarınızı bekleyen kitlenin sizin videolarınızı daha kolay bulması ve tanıması için de önemlidir.
Küçük resmi hazırlarken, 1920 x 1080 veya 1280 x 720 boyutun'da görsel, okunur bir font ile içerik başlığını yazmalısınız ve kaliteli bir kapak resmi hazırlamaya özen gösterin.

Oynatma Listesi

Bir konu üzerine bir'den fazla video çektiğiniz'de oynatma listesi oluşturmanız izleyicinin o konu üzerine olan videoların hepsine tek tıkla ulaşıp, sırayla izlemesine sebep olur.
Oynatma listesinin başlığı'da önemlidir, başlığın video içeriği hakkında bilgilendirici ve kısa olmasını sağlayın.

İlk Gösterim

İlk gösterim YouTube'de yeni bir sistem, bu sistem videonun zamanlanmış saat'te izleyiciye ulaşmasını ve canlı yayın gibi anlık olarak gösterilmesini sağlar, aynı zaman'da izleyiciler de anlık sohbet edebilirler.
Bu sayede izleyiciler videoların ne zaman yayınlanacağını gün içinde takip etmiş olur ve kanal sahibi de sohbete katılır ise izleyici etkileşimini sağlamış olursunuz.

Zamanın'da video yayınlamak

Videolarınızı yayınlama'dan önce, haftanın hangi günü, hangi saati yayına sunacağınıza karar vermelisiniz, her hafta aynı rutinle içeriği sunarsanız, takip eden kitleyi videonun ne zaman geleceği hakkın'da bilgilendirmiş ve alışkanlık edinmesini sağlamış olursunuz.
Benim gözlemlerime göre YouTube kanal sahipleri videolarını genelde 18:00'da yayınlıyorlar, bunun nedeni hafta ortası her çalışan veya okuyan bireyin o saat civarın'da evlerinde bilgisayar başında olmaları, bu da tüm olayı açıklıyor.

Stok Video Hazırlamak

Stok video nedir ? : Video depolamak denebilir, gün içerisinde bir'den fazla videoyu çekip bir sonraki hafta veya ay için zamanlama yöntemi ile içerik paylaşmanıza yarar.
Bu sayede bir ay sonrasına veya hafta sonrasına, içerik çıkartmak için uğraşmaz, diğer işleriniz ile meşgul olabilirsiniz.

Yorumlar'a Cevap Vermek

En önemli etkileşimlerden biri yorumlara cevap vermektir, kaba üslup kullanmadan yorumları cevaplayın, size sert yorumlar, argo yorumlar yazanlara cevap vermeyin direk silin veya spam olarak işaretleyin, güzel yorumlara kalp atın hatta sabitleyin.
YouTube Videolarım Nasıl Daha Fazla İzlenir

Son Sözler

Son olarak videolarınızı sosyal medya'da paylaşmayı unutmayın ve paylaşırken mutlaka #etiketler ekleyin, umarım bu rehber yazı sizin için öğretici ve açıklayıcı olmuştur.
Yorum kısmın'da bize sorularınızı iletmeyi unutmayın, teşekkürler.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar